Polish Student Organization

PSO jest organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni nowojorskich oraz z okolic Nowego Jorku. Naszą misją jest integrowanie młodych ludzi polskiego pochodzenia oraz szerzenie informacji na temat możliwości wyższego wykształcenia w Stanach Zjednoczonych wśród Polonii amerykanskiej. Poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz sesji informacyjnych, propagujemy znaczenie wyższej edukacji oraz jednoczymy młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi doświadczeniami. Od dłuższego już czasu jesteśmy ważnym źródłem informacji o studiach w Ameryce, zaś jednym z naszych priorytetów jest rozwinięcie naszego programu stypendialnego dla studentów polskiego pochodzenia.

Nasza strona w dużej mierze odzwierciedla naszą działalność. Możecie tu znaleźć informacje o naszej organizacji, nadchodzących wydarzeniach, a także o amerykańskim systemie edukacji i o tym jak dostać się na studia w USA.

Wszystkich, ktorzy dysponuja chwila wolnego czasu i pokladami energii, albo tych  ktorzy chca nas dopingowac i wspierac nas duchowo, zapraszamy do wstapienia w szeregi PSO. Stancie sie czescia wyjatkowej i jedynej w swoim rodzaju organizacji polonijnej non-profit, ktora juz od przeszlo dwudziestu lat sluzy niestrudzenie wszystkim, ktorzy tego potrzebuja. Stan sie jednym z czlonkow naszej wielkiej rodziny, baw i ucz sie sie razem z nami. Spedzaj swoj wolny czas w doborowym towarzystwie i poznawaj ludzi, ktorych nie spotkasz nigdzie indziej!

ZAPRASZAMY!!!

Organizacja Studentów Polskich

Stypendium - Wyniki głosowania

Komisja stypendialna, w składzie:
Dr. Dariusz Czarkowski – profesor, Polytechnic Institute of NYU
o. Jacek Buda – były kapelan Columbia University,
Dr. Wieslaw Bury – emerytowany profesor, DeVry University
postanowiła przyznać stypendia następującym kandydatom:

Katarzyna Golec– American University of the Caribbean School of Medicine (I Miejsce)
Maksymilian Kubis – The New School (II Miejsce)
Maria Serwatka – Mercy College (III Miejsce)
Tomasz Pustelny – John Jay College of Criminal Justice, CUNY (Wyróżnienie)

Gratulujemy! Do zobaczenia na Balu Stypendysty 23 stycznia 2016.

Bilety wciąż do nabycia. Kliknij tutaj.